Hare Krishna Jaipur | Krishna Contest Result
16598
page-template-default,page,page-id-16598,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Krishna Contest Result

(“Krishna Contest” Result)

Category Class V

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Krishna Lalwani
5th
Home Study
1st Runner Up
Dinkar Sharma
5th
Eminence International School
1st Runner Up
Anisha Saini
5th
Rainbow Kids School
1st Runner Up
Aayush Bhatnagar
5th
ST. Joseph Convent School
2nd Runner Up
Pranjal Agarwal
5th
Vidyasthali Public School
3rd Runner Up
Pratham Bhagat
5th
M N modern public School
3rd Runner Up
Vishal Bairwa
5th
Ravindra Vidya Mandir
4th Runner Up
Natansh Parishar
5th
B V B Vidyashram
4th Runner Up
Vishal Mahawar
5th
Ravindra Vidya Mandir
4th Runner Up
Mahima Deswal
5th
Colorx Public School

Category Class VI

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Aayushi soyal
6th
Eminence International School
Champion
Purvansh Gaur
6th
Ryan International School
1st Runner Up
Mayank bansal
6th
Eminence International School
1st Runner Up
Pallavi gupta
6th
Eminence international School
2th Runner Up
Harsh Sharma
6th
St. Mary’s Convent School
3rd Runner Up
Renuka Rajvanshi
6th
M N modern public School
4th Runner Up
parth jhanwar
6th
St. Xavier Sr. Sec. School
4th Runner Up
Shikhar Bagoria
6th
Nymph Academy

Category Class VII

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Dev Bhardawaj
7th
St. Anslem Mansarover
1st Runner Up
Aashish
7th
Ravindra Vidya Mandir
2nd Runner Up
Anjali
7th
Ravindra Vidya Mandir
3rd Runner Up
Garvit Singh Chauhan
7th
Modern School
4th Runner Up
Abhishek Agarwal
7th
Eminence International School
4th Runner Up
Meena Balmiki
7th
Ravindra Vidya Mandir
4th Runner Up
Itish Gupta
7th
MPS jawahar nagar
4th Runner Up
Bhawana Sulaniya
7th
St. Anthony’s School

Category Class VIII

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Tnushree Mishra
8th
B V B Vidyashram
1st Runner Up
Saloni Vijay
8th
B V B Vidyashram
1st Runner Up
Madhav Bharadia
8th
B V B Vidyashram
1st Runner Up
Ankit
8th
Ravindra Vidya Mandir
1st Runner Up
Himanshu
8th
Ravindra Vidya Mandir
2nd Runner Up
Priyanshu Meena
8th
B V B Vidyashram
3rd Runner Up
Annu Meena
8th
Eminence International School
4th Runner Up
Ishita Jadiya
8th
Ravindra Vidya Mandir
4th Runner Up
Vishal Yadav
8th
Sujata Adarsh Vidya Mandir

Category Class IX

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Mahima Gupta
9th
Alphine Public School
Champion
Sanjana Ramani
9th
M N Modern Public School
1st Runner Up
Yash Jain
9th
B V B Vidyashram
2nd Runner Up
Suyash Suppal
9th
B V B Vidyashram
3rd Runner Up
Neeraj Kumar Udeniya
9th
Shree Vinayak Children Academy
4th Runner Up
saumya khandewal
9th
B V B Vidyashram

Category Class X

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Kirti Meena
10th
Shree Vinayak Children Academy
1st Runner Up
Anumati Meena
10th
Shree Vinayak Children Academy
2nd Runner Up
Guddi Gurjart
10th
Shree Vinayak Children Academy
3rd Runner Up
Suraj Kumar Barawa
10th
Sujata Adarsh Vidya Mandir
4th Runner Up
Tarush Saini
10th
Sujata Adarsh Vidya Mandir