www.harekrishnajaipur.org | Goloka Shades Result
15971
page-template-default,page,page-id-15971,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Goloka Shades Result

(“Goloka Shades” 2017 Kota Result)

 

GROUP
Group I (Pre-Prep+LKG+UKG)
PRIZE
NAME
CLASS
SCHOOL
Ist
Navya
(Pre-Prep)
Central Academy Shikshantar
IInd
Sana
(Pre-Prep)
Central Academy Shikshantar
IIIrd
Priyanshi
(Pre-Prep)
Central Academy Shikshantar
Consolation
Noor Ikra
Prep
Central Academy Shikshantar
Consolation
Titiksha
Prep
Central Academy Shikshantar
Consolation
Alshifa
Pre-Prep
Central Academy Shikshantar
Consolation
Jagrati Nagar
Pre-prep
Central Academy Shikshantar
Consolation
Adhyan
UKG
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Shivi Shandilya
UKG
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Lakshya Panwar
UKG
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Arnav
UKG
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Divya Sabharwal
UKG
Kenbridge School
Consolation
Umang Prajapati
HKG
LBS Academy
GROUP
Group II (1st + 2nd)
PRIZE
NAME
CLASS
SCHOOL
Ist
Priya Sharma
2nd
Sir Padampat Singhania School
IInd
Bhumi Tyagi
2nd
Sir Padampat Singhania School
IIIrd
Samiksha Gaur
1st
Central Academy Shikshantar
Consolation
Rehan Khan
2nd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Veena Nagar
1st
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Piyush Chaudhary
2nd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Gouransh Padirwal
1st
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Umang Shaktawat
1st
Central Academy Shikshantar
Consolation
Divyansh Verma
2nd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Manasvi Malav
2nd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Eshika Yadav
2nd
Central Academy Shikshantar
Consolation
Krati Meena
2nd
Kenbridge School
Consolation
Asad Khan
1st
Sir Padampat Singhania School
GROUP
Group III ( 3rd+4th)
PRIZE
NAME
CLASS
SCHOOL
Ist
Zuhaib Hasan
3rd
Mittal International School
IInd
Shaurya Ranjan Sinha
3rd
Sir Padampat Singhania School
IIIrd
Anjali Verma
3rd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Raima Khan
4th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Bhumi Goyal
4th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Yana Khandwal
4th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Anubhuti Ranjan
3rd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Bharat
3rd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Kundanika Singh
3rd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Jyotiskana Kundu
3rd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Vinay Jain
3rd
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Umera Parvez
4th
Mittal International School
Consolation
Swadha Shaktawat
3rd
Sir Padampat Singhania School
GROUP
Group IV (5th)
PRIZE
NAME
CLASS
SCHOOL
Ist
Shubham Sharma
5th
Mittal International School
IInd
Rishabh Kumar
5th
Central Academy Shikshantar
IIIrd
Deepal Jain
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Khushi Choudhary
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Debarna Deb
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Mahip Manik
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Aryan Soni
5th
Mittal International School
Consolation
Pratha Saxena
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Ruchir Gupta
5th
Shiv Jyoti Sn. Sec School
Consolation
Krish Bhagherwal
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Kanishka Jain
5th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Prachi Panchal
5th
Shiv Jyoti Sn. Sec School
Consolation
Tanisha Chand
5th
Mittal International School
GROUP
Group V (6th+7th)
PRIZE
NAME
CLASS
SCHOOL
Ist
Riddhima Sharma
6th
Sir Padampat Singhania School
IInd
Virendra Sharma
7th
Mittal International School
IIIrd
Gauri Gautam
7th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Hridvesh Rajarwal
6th
Mittal International School
Consolation
Jai Suman
6th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Arjun Singh
7th
S.R.Public School
Consolation
Mayank Kumar Lahri
7th
Bhuwnesh Bal Vidhyalaya
Consolation
Tanishqua Bhati
7th
Mittal International School
Consolation
Priyansh Agarwal
7th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Sohil Pariyani
6th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Aastha Majumdar
7th
S.R.Public School
Consolation
Gagandeep Kaur
6th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Mohammad Mohi
7th
Sir Padampat Singhania School
GROUP
Group VI (8th+9th+10th)
PRIZE
NAME
CLASS
SCHOOL
Ist
Muskan Baranwal
9th
Mittal International School
IInd
Sanyam Vijay Vergiya
9th
Mittal International School
IIIrd
Gamini Arya
10th
Mittal International School
Consolation
Sara Khan
8th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Ravina Meena
10th
Bhuwnesh Bal Vidhyalaya
Consolation
Tanisha Ghosh
8th
Sir Padampat Singhania School
Consolation
Arpit Fojdar
9th
Mittal International School
Consolation
Sanjana
9th
Mittal International School
Consolation
Sunidhi Gupta
9th
Lawrence & Mayo
Consolation
Prem Singh
9th
Central Academy Shikshantar
Consolation
Yadvendra Singh
9th
Central Academy Shikshantar
Consolation
Keerti Gautam
8th
Maheshwari Public School
Consolation
Jayvardhan Bhardwaj
9th
Sir Padampat Singhania School