www.harekrishnajaipur.org | Goloka Shades Result
15971
page-template-default,page,page-id-15971,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Goloka Shades Result

(“Goloka Shades” Result)

Category Class LKG-UKG

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Satvik khanna
UKG
BVB Vidhyashram Pratap Nagar
1st Runner Up
Ritu Barman
UKG
Apex Public School
1st Runner Up
Priyanka Nihalani
UKG
Kids Planet Public School
1st Runner Up
Khushbu Chodhary
UKG
Kamla Devi Public School
2nd Runner Up
Rudraks Ketheriya
LKG
Pegasus School
2nd Runner Up
Vertika
LKG
The Morden Happy School
3rd Runner Up
Niyati Agarwal
UKG
Kids Planet Public School
3rd Runner Up
Divyansh Gupta
Prep.
Alpine Public School
4th Runner Up
Poorvi
LKG
Vidhy Shree Academy
4th Runner Up
Lavanya Chomad
Prep.
Rishikul Vijay School
4th Runner Up
Shambhavi Vats
LKG
The Santa Kids
4th Runner Up
Lovely Manghnai
Prep.
Pushpvatika

Category Class I-II

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Lekhraj Sisodia
2nd
Rawat Public School
Champion
Abhigyan Sharma
2nd
Janki devi School
1st Runner Up
Gauri
2nd
Apex Public School
1st Runner Up
Divyanshi
2nd
BVB Vidhyashram Pratap Nagar
1st Runner Up
Nishtha Verma
2nd
Rishikul Vijay School
2nd Runner Up
Nidhish Sharma
2nd
Kamla Devi Public School
2nd Runner Up
Sanjeet
2nd
Alpine Public School
3rd Runner Up
Sharang Smit
2nd
St. Mary’s Convent Sr. Sec. School
3rd Runner Up
Yashika Khandelwal
1st
Janki Devi Public School
4th Runner Up
B. Poorvi
2nd
Tagore International School
4th Runner Up
Vihan Meena
2nd
St. Anthonys School
4th Runner Up
Karan Sharma
2nd
RGM Public School
4th Runner Up
Priyansh
1st
Lemon Tree Academy

Category Class III-IV

RANK
NAME
CLASS
SCHOOL
Champion
Lakshita Bansal
3rd
BVB Vidhyashram Pratap Nagar
1st Runner Up
Lisha Agarwal
4th
Vidyasthali Public School
1st Runner Up
Mohd Rehan
4th
Tagore International School
1st Runner Up
Aditya Kumar Pratihast
4th
St. Mary’s Convent Sr. Sec. School
1st Runner Up
Harsh Shandilya
4th
Colorx Public School
2nd Runner Up
Mishi Gumawat
4th
Janki Devi Public School
3rd Runner Up
Ritika Singh
3rd
Alpine Public School
3rd Runner Up
Anshika Tank
4th
Defence Public School
4th Runner Up
Yogita Karani
4th
Vidyasthali Public School
4th Runner Up
Pooja Singal
4th
M. N. Morden Public School
4th Runner Up
Subham Qureshi
3rd
Rainbow Kids School
4th Runner Up
Garima meena
4th
Guardian Public School
4th Runner Up
Gagan Yadav
3rd
SRN International School
4th Runner Up
Akshara Saini
3rd
Sanskar Academy
4th Runner Up
Kanishak Swarup
4th
Global Buds Pre School